Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... obtinerea documentului portabil A1
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

obtinerea documentului portabil A1

Buna ziua.am o inteprindere individuala deschisa in august 2011 cu care vreau sa lucrez in italia.pentru asta trebuie sa obtin documentul portabil A1.am intrebat la casa pensiilor dar nimeni nu ma poate ajuta cu o simpla informatie.vreau sa stiu care sunt documentele necesare pt obtinerea acestui document si daca contractul individual de munca poate fi inlocuit de contractul de asigurat facut la casa pensiilor.poate dumneavoastra ma puteti ajuta.va multumesc anticipat
Pentru a fi sigur ca aveti un dosar complet, cel mai bine ar fi sa mergeti la CNPP - Directia Relatii Internationale , str. Latina nr.8, sect. 2 Buc - program joi 8 - 16.30.
Eu asa am procedat atunci cand am depus dosarul pt. obtinerea formularului A1 - pt. angajatii unei soc. comerciale.
Au si un nr. de telefon : 021.311.80.47 . CNPP - este noua denumire a CNPAS .